نمک گروه تروریستی داعش حملات تروریستی گروه تروریستی

نمک: گروه تروریستی داعش حملات تروریستی گروه تروریستی تروریستی سوریه خارجی اروپا آزادسازی موصل

گت بلاگز وب‌گردی داعش بعد از شکست در موصل چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟

داعش بعد از حدود 3 سال مرکز خلافت خودخوانده در عراق را از دست داد و اکنون گمانه‌زنی‌های گوناگونی راجع به آینده این گروه تروریستی و مقصد احتمالی آن بعد از شکست در موصل مطرح شده است است.

داعش بعد از شکست در موصل چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق روز دوشنبه منشتر شدن بیانیه‌ای آزادی کامل موصل از اشغال تروریست‌های داعش را اعلام کرد؛ داعش بعد از حدود 3 سال مرکز خلافت خودخوانده در عراق را از دست داد و اکنون گمانه‌زنی‌های گوناگونی راجع به آینده این گروه تروریستی و مقصد احتمالی آن بعد از شکست در موصل مطرح شده است است.

آزادی موصل از اشغال تروریست‌های داعش از اهمیت زیادی برخوردار است لیکن این آخرین موضع داعش محسوب می‌شود که این روزها خسارات و تلفات زیادی مجبور شده است و بسیاری از مناطق تحت اشغال خود را از دست داده است.

گروه تروریستی داعش سال 2014 شهر موصل را به اشغال خود درآورد و «ابوبکر البغدادی» در مسجد النوری این شهر خلافت خودخوانده داعش را اعلام کرد.

داعش بعد از شکست در موصل چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟

برخی از منابع خبری در پی آزاد شدن موصل به بررسی آینده گروه تروریستی داعش بعد از فروپاشی در عراق و سوریه پرداخته و انتقال به مناطق کوهستانی دو کشور افغانستان و لیبی را از محتمل‌ترین گزینه‌ها عنوان کرده‌اند.

از دیگر احتمالاتی که درباره آینده گروه تروریستی داعش بیان می‌شود این است که عنصرهای خارجی عضو این گروه به کشورهای مهم خود بازگشته و این امر نگرانی‌هایی را جهت بعضی کشورها به خصوص در اروپا مبنی بر این مطلب ایجاد کرده که این عنصرهای به صورت فردی دست به حملات تروریستی در کشورهای خود بزنند.

پایگاه خبری «سی.ان.ان» در گزارشی به بررسی گزینه‌های احتمالی پیش روی گروه تروریستی داعش پرداخته و می‌نویسد: دلواپس کننده‌ترین احتمال راجع به اینده داعش جهت غرب این است که عنصرهای خارجی این گروه تروریستی بعد از فروپایش موصل عرصه را بر خود تنگ دیده و به کشور خود بازگردند و حملاتی به شیوه «گرگ تنها» در این کشورها انجام دهند.

سی.ان.ان در ادامه می‌نویسد: علاوه بر این ممکن است این عنصرهای تروریستی در کشورهای خود به جذب نیرو مبادرت ورزیده و شبکه‌های تروریستی زیرزمینی تشکیل دهند.

داعش بعد از حدود 3 سال مرکز خلافت خودخوانده در عراق را از دست داد و اکنون گمانه‌زنی‌های گوناگونی راجع به آینده این گروه تروریستی و مقصد احتمالی آن بعد از شکست در موصل مطرح شده است است.

این پایگاه خبری در ادامه افزود: تنها تعداد انگشت شماری از عنصرهای تروریستی می‌توانند با عبور از آب‌های مدیترانه وارد اروپا شده است و شهرهای آسیب‌پذیر را در معرض خطر حملات تروریستی قرار دهند و در حالی که مهاجرت‌ها از مدیترانه شرقی کم کردن یافته است ورودی این مهاجران به ایتالیا به خصوص از کشورهایی مانند لیبی در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20 درصد زیاد کردن داشته است و این در حالی است که از وقت ایجاد خلافت خودخوانده داعش تاکنون مشخص نیست چه تعداد از عنصرهای خارجی این گروه تروریستی به اروپا بازگشته‌اند.

پایگاه شبکه سی.ان.ان در ادامه ضمن اشاره به آسیب‌پذیر بودن ترکیه در برابر داعش بعد از فروپاشی این گروه تروریستی در موصل می‌نویسد: ترکیه نیز به علت همجواری با عراق و سوریه و موقعیت راهبردی این کشور جهت داعش از نظر عقب‌نشینی، آسیب‌پذیر خواهد بود.

سی.ان ان در بخش دیگری از گزارش خود می‌نویسد: این مسئله که داعش یا هر آنچه که از این گروه تروریستی باقی بماند بستگی به تحولاتی دارد که خارج از کنترل این گروه تروریستی هست؛ باقی ماندن داعش و یا از بین رفتن آن به این امر بستگی دارد که عراق بعد از آخر جنگ علیه داعش موقعیت را چگونه کنترل کند و علاوه بر این بسته به این مطلب است که توافق‌های ایجاد شده است در سوریه بسترهای مورد نیاز جهت بقا داعش را از میان خواهند برد یا خیر.

با این وجود بعضی دیگر از تحلیل‌گران نیز با استناد به تحولات میدانی در سوریه و به خصوص در عراق اعلام کرده‌اند که از بعد نظامی داعش مجبور شکست‌های فراوانی شده است و این امر می‌تواند به این معنی باشد که ممکن است در آینده داعش عملا منطقه‌ای را تحت اشغال خود نداشته باشد ولی این گروه از تحلیل‌گران این امر را آخر این گروه تروریستی نمی‌دانند.

منبع:میزان

انتهای پیام/

داعش بعد از شکست در موصل چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟

واژه های کلیدی: گروه تروریستی داعش | حملات تروریستی | گروه تروریستی | تروریستی | سوریه | خارجی | اروپا | آزادسازی موصل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz